X zamknij

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

2

II

2015

4 lutego - Międzynarodowy Dzień Walki z Rakiem -Karnawał Zdrowia w sercu Warszawy

Z okazji Międzynarodowego Dnia Walki z Rakiem – 4 lutego br. – w centrum Warszawy odbędzie się Karnawał Zdrowia. Energetyczna impreza rozpocznie się o godz. 17.00 w Pasażu Wiecha za Domami Towarowymi Wars Sawa Junior. Akcja po raz trzeci przypomni warszawiakom jak ważna w dbaniu o zdrowie jest profilaktyka oraz aktywny tryb życia. Do wspólnego tańca pełnego życia oraz wykonania bezpłatnych badań profilaktycznych zapraszają: Stowarzyszenie Polskie Amazonki Ruch Społeczny, partner strategiczny wydarzenia - ING Życie oraz partner artystyczny - Egurrola Dance Studio.

Karnawał Zdrowia!

„Spoglądając na rezultaty poprzednich akcji profilaktycznych oraz entuzjazm warszawiaków, pragniemy kontynuować ideę kampanii „Apetyt na życie”. W tym roku po raz trzeci zachęcamy do zadbania o to, co w życiu najważniejsze – nasze zdrowie – w ten szczególny Międzynarodowy Dzień Walki z Rakiem. Dajmy porwać się Karnawałowi Zdrowia i tanecznym krokiem pokażmy wspólnie jak bardzo kochamy życie!” zaprasza Elżbieta Kozik, Prezes Stowarzyszenia Polskie Amazonki Ruch Społeczny.

O godzinie 17:00 pod specjalnie przygotowaną sceną za Domami Towarowymi Wars Sawa Junior rozpocznie się taneczna, pełna życia akcja.

„Choreografię ułoży oraz poprowadzi zawsze uśmiechnięty i pełen pozytywnej energii Piotr Litwiniuk –instruktor Zumby w Egurrola Dance Studio. Ruch to pierwszy krok do zdrowia, kolejnym są badania profilaktyczne. Bądźcie razem z nami!”zachęca Agustin Egurrola, założyciel szkoły tańca Egurrola Dance Studio – partner artystyczny wydarzenia.

Film Rafal MaserakPo rozgrzewce i nauce układu Karnawał Zdrowia ruszy ulicą Chmielną, by zaprosić wszystkich do udziału w badaniach profilaktycznych. Osoby, które włączą się we wspólny taniec otrzymają pamiątkową koszulkę w energetycznym kolorze pomarańczowym, który jest symbolem akcji.

Wszystkie Informacje dotyczące akcji oraz Międzynarodowego Dnia Walki z Rakiem dostępne są na stronie wydarzenia Facebook pod linkiem:

https://www.facebook.com/events/821215321272850/?ref=2.

Już wkrótce pojawi się tam specjalny film zapowiadający wydarzenie, w którym wystąpią Rafał Maserak i Stefano Terrazzino!

Dosyć gadania, czas na badania!

W dzień akcji przy kinie Atlantic od godziny 15.00 do 20.00 działać będzie strefa medyczna, w której można skorzystać z bezpłatnych badań profilaktycznych.

W specjalnym Mammobusie, wszystkie chętne panie, które ukończyły 35 rok życia, będą mogły wykonać mammograficzne badanie piersi. Mammografia jest jedną z najbardziej powszechnych metod profilaktyki nowotworów piersi.

Dodatkowo,w ambulansie Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Warszawie będzie można wykonać:

  • Morfologię krwi – badanie pod kątem przewlekłej białaczki limfocytowej, choroby występującej najczęściej u osób dorosłych. Dodatkowo pozwala ono ocenić ogólną kondycję organizmu i wykryć pierwsze nieprawidłowości.
  • Test na obecność wirusa HCV – badanie pod kątem zakażenia wirusem HCV, który powoduje Wirusowe Zapalenie Wątroby typu C, a także jest przyczyną rozwoju drobnokomórkowego raka wątrobowego.
  • Badanie dermatoskopem – nieinwazyjne badanie znamion znajdujących się na powierzchni skóry. Badanie stosuje się w profilaktyce czerniaka – złośliwego nowotworu skóry.
  • Konsultacje z lekarzem dermatologiem

 

Ponadto w Kinie Atlantic na wszystkich chętnych czekają:

  • Konsultacje z lekarzem onkologiem
  • Nauka samobadania piersi oraz konsultacje pielęgniarek onkologicznych
  • Konsultacje pod kątem badań genetycznych
  • Pomiar cukru we krwi
  • Badanie ciśnienia tętniczego

Do dbania o zdrowie zachęca ING Życie, które wspiera Stowarzyszenie Polskie Amazonki orazinicjatywę Międzynarodowego Dnia Walki z Rakiem.

„Angażujemy się w akcje, które w pozytywny i niestandardowy sposób promują profilaktykę nowotworową. Od lat wspólnie ze Stowarzyszeniem Polskie Amazonki Ruch Społeczny działamy na rzecz wzrostu świadomości Polaków w zakresie minimalizowania ryzyka zachorowania na raka. Nie mogło więc nas zabraknąć również podczas akcji „Karnawał Zdrowia”, która łączy energetyczny taniec z badaniami profilaktycznymi” – wyjaśnia Marta Maszewska-Danielewicz, Dyrektor ds. Komunikacji z Klientem w ING Życie.

Poradnia z „Apetytem na życie”

Międzynarodowy Dzień Walki z Rakiem to inicjatywa, która odbywa się w ramach długofalowej, promującej zdrowie kampanii „Apetyt na życie”, prowadzonej przez Stowarzyszenie Polskie Amazonki Ruch Społeczny. W ramkach akcji funkcjonuje poradnia , gdzie z badań oraz konsultacji medycznych korzystać można przez cały rok.

Działa ona w systemie cegiełkowym, w którym koszt badania lub konsultacji to 20 zł, Kwota ta pozwala ufundować kolejne badania.

Więcej informacji na temat poradni oraz terminów wizyt na stronie www.ruchspoleczny.org.pl oraz www.onkolmed.pl

Kontakt prasowy: Agnieszka Bemowska, kom. 664 43 43 34, e-mail: a.bemowska@konkretpr.pl

Listopad 2017

Październik 2017

Wrzesień 2017

Sierpień 2017

Lipiec 2017

Czerwiec 2017

Maj 2017

Kwiecień 2017

Marzec 2017

Luty 2017

Styczeń 2017

Listopad 2016

Październik 2016

Wrzesień 2016

Sierpień 2016

Lipiec 2016

Czerwiec 2016

Kwiecień 2016

Marzec 2016

Luty 2016

Styczeń 2016

Październik 2015

Wrzesień 2015

Sierpień 2015

Lipiec 2015

Czerwiec 2015

Maj 2015

Kwiecień 2015

Marzec 2015

Luty 2015

Grudzień 2014

Listopad 2014

Październik 2014

Wrzesień 2014

Sierpień 2014

Lipiec 2014

Czerwiec 2014

Maj 2014

Kwiecień 2014

Marzec 2014

Luty 2014

Styczeń 2014

Listopad 2013

Październik 2013

Lipiec 2013