X zamknij

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Bezpłatna infolinia: 0 800 493 494

26

II

2020

Serdecznie zapraszamy Was na warsztaty, które przygotowaliśmy specjalnie dla osób, które są w trakcie leczenia onkologicznego i ich bliskich. Spotykamy się co wtorek przez 6 tygodni od 25 lutego 2020 w godzinach 17.30-19.30.
 
W trakcie procesu leczenia możemy bardzo dużo dla siebie zrobić - odpowiednim trybem życia, pielęgnowaniem odporności psychicznej, rozwijaniem konstruktywnego, wspierającego sposobu myślenia.
 
Warsztaty „Zdrowiej” są dla osób chorych i ich bliskich, którzy czują silny stres i którzy chcieliby lepiej sobie z tym stresem radzić. Pokazujemy i razem ćwiczymy, jak to zrobić i wiemy, że to działa. Dzięki spotkaniom z nami można poczuć się lepiej i zyskać wsparcie innych osób, co jest bardzo ważne podczas choroby, leczenia i zdrowienia.
 
Zapraszamy na 6 spotkań, podczas których będziemy zajmować się tym:
- jak pomagać sobie w trudniejszych chwilach
- jak zadbać o siebie i podnieść swoją energię
- jak radzić sobie z emocjami i myślami
- jak wspierać bliskich w chorobie
 
Udział w spotkaniach jest bezpłatny. Serdecznie zachęcamy do udziału we wszystkich naszych spotkaniach.
ZAPISY -> biuro@ruchspoleczny.org.pl
W mailu prosimy dodać nr telefonu kontaktowego.
 
Szczegółowe informacje na stronie www.ruchspoleczny.org.pl
Organizator PARS - Polskie Amazonki - Ruch Społeczny
Jeśli chcesz wesprzeć co robimy, pamiętaj o nas przekazując swój 1% - Polskie Amazonki Ruch Społeczny KRS 0000346788
 
METODY, z których korzystamy:
Mindfulness czyli metoda rozwijania uważności poprzez medytację od wielu lat praktykowana jest jako uzupełnienie leczenia szpitalnego i w wielu krajach jest refundowana przez system ochrony zdrowia. Badania naukowe pokazują, że praktyka medytacji uważności prowadzi do łagodzenia objawów, zarówno psychicznych i fizycznych związanych z leczeniem raka.
 
Coaching kryzysowy jest szczególnie pomocny, gdy emocje są tak silne, że przestajemy sobie z kryzysem radzić (sytuacje takie jak długotrwały stres, utrata poczucia sensu, choroba). Kiedy zwracamy się o pomoc, proces wychodzenia z kryzysu jest łagodniejszy i pozwala nam odkryć w sobie duży potencjał do dalszego rozwoju lub do zmiany albo do akceptacji tego, co nas spotkało.
 
Praca z obrazem nad tożsamością to forma działań opartych na wykorzystaniu zdjęć. Poprzez kontakt z fotografią łatwiej jest przekazać emocje i rozmawiać o trudnych sprawach. Zdjęcia mogą towarzyszyć osobom w ich rozwoju i zmianie.
 
PROWADZĄCE:
Magdalena Knefel
Jestem certyfikowaną nauczycielką programu redukcji stresu w oparciu o techniki uważności (mindfulness). Ukończyłam studium nauczycielskie MBSR Mindfulness Based Stress Reduction realizowane przez Polski Instytut Mindfulness POLIM we współpracy z The Institute for Mindfulness Approaches (IMA) z siedzibą w Niemczech.