X zamknij

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Bezpłatna infolinia: 0 800 493 494

22

X

2020

10-lecie PARS

Z okazji naszej rocznicy chcemy Wam co nieco opowiedzieć o naszej misji - wspieramy działania, które wspierają Pacjentów. 

Kim jesteśmy i skąd się wzięliśmy? :)

 

Polskie Amazonki Ruch SpołecznyOgólnopolski Ruch Kobiet Po Mastektomii liczy sobie blisko ćwierć wieku. U jego podstaw legła myśl, by wykorzystując traumatyczne doświadczenie kobiet po przebytym raku piersi, stworzyć przyjazne środowisko dla pacjentów z chorobą nowotworową. I to się udało. Dziś w Polsce funkcjonuje ponad 180 Klubów, które pomagają kobietom po leczeniu raka piersi w myśl zasady „Pomagając innym, pomagasz sobie”. Kluby wchodzą w skład Federacji, gdzie idea samopomocy realizowana jest w pełni na co dzień.

Początek XXI wieku przyniósł nowe wyzwania. Pogłębiające się różnice w poziomie leczenia chorych na raka, dostępie do nowoczesnych terapii i jakości usług medycznych, występujące pomiędzy krajami „starej” i „nowej” Unii Europejskiej, uzmysłowiły nam konieczność zmian. Nadszedł czas, by wykonać kolejny krok. Nie wystarcza już samo wsłuchiwanie się w głos globalnego ducha przemian i obserwacja otaczającej rzeczywistości. Musimy wyjść poza dotychczasowe struktury działalności samopomocowej i zjednoczyć siły w ogólnopolskim ruchu społecznym na rzecz poprawy jakości opieki onkologicznej. Powołujemy do życia  Polskie Amazonki Ruch Społeczny.

W zamierzeniu Ruch ma stanowić szeroką platformę dialogu społecznego i współpracy międzyludzkiej. Każdy, komu przyszło mierzyć się z tą chorobą, może służyć swoją wiedzą i doświadczeniem. Wszyscy razem, niezależnie od miejsca zamieszkania, możemy mieć wpływ na korzystne zmiany w polskiej onkologii. Chcemy, aby Polskie Amazonki Ruch Społeczny stał się silnym, poważnym i reprezentatywnym partnerem w rozmowach z przedstawicielami administracji państwowej na różnych szczeblach oraz innych instytucji działających w systemie opieki zdrowotnej, by proponował rozwiązania systemowe, informował o potrzebach chorych na nowotwory i należnych im standardach leczenia, by pobudzał do aktywności obywatelskiej w sferze polityki zdrowotnej. Nie jest to zadanie łatwe, ale przecież zwycięstwo kocha trud. Wspólnie możemy jemu podołać.

Ruch Społeczny, skupiający zarówno chore kobiety, jak i chorych mężczyzn, kobiety z grupy podwyższonego ryzyka oraz tych, którym leży na sercu stan polskiej onkologii może mieć znaczący wpływ na prace nad programem zmierzającym do wyrównania szans w obszarze polityki zdrowotnej obywateli krajów „starej” i „nowej” Unii Europejskiej. Jesteśmy obywatelami zjednoczonej Europy i mamy prawo domagać się równego traktowania w dostępie do właściwej opieki oraz nowoczesnych terapii medycznych, prawo burzenia barier systemowych.
Patronat nad Ruchem objęło Polskie Towarzystwo do Badań nad Rakiem Piersi i najstarsza organizacja pacjencka - pierwszy w Polsce Klub Amazonek – Stowarzyszenie „Amazonki” Warszawa-Centrum.

Zapraszamy do głębszego poznania tej strony. Tutaj można zapoznać się ze statutem i celami organizacji, można wymienić się uwagami, a nade wszystko zgłosić swoją solidarność w walce o stałe dążenie do podnoszenia jakości życia chorych na raka. Każdy może stać się członkiem Ruchu, wypełniając deklarację. Na stronie będziemy informować o wszystkich podejmowanych działaniach. Mamy nadzieję, że stanie się ona autentyczną platformą społecznego porozumienia w sprawie raka piersi, płuc, tarczycy oraz czerniaka skóry.

Już dziś tym, którzy mają utrudniony dostęp do specjalistów proponujemy wejście na stronę www.poradniaamazonki.pl, gdzie można uzyskać konsultacje: lekarzy onkologów, rehabilitantów, pielęgniarek, kosmetologa i prawnika. Wymienieni specjaliści udzielają porad zarówno drogą elektroniczną, telefoniczną, jak i w ramach bezpośredniej wizyty.

Zapoznaj się z celami naszej organizacji, wypełnij deklarację i w ten sposób dołącz do tych, którym zależy na życiu i jakości życia wielu tysięcy osób z rakiem piersi w Polsce. Im więcej świadomych ludzi zadeklaruje swój udział we wspólnej walce z rakiem piersi, tym efekty działań Ruchu będą bardziej policzalne i widoczne.
Pamiętaj, możesz zmienić wiele...Bardzo wiele. Dołącz do nas.