X zamknij

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Bezpłatna infolinia: 0 800 493 494

30

XI

2020

10-lecie PARS

 

 

Każdy z nas zetknął się w swoim otoczeniu z chorobą nowotworową. Chorują nasi bliscy, znajomi, przyjaciele...często chorujemy też my sami. Zderzenie chorego z rzeczywistością opieki onkologicznej w Polsce bywa bolesne - utrudniony dostęp do specjalisty, szpitala, terapii ratującej życie.

Razem możemy się temu przeciwstawić! Tylko społeczna mobilizacja obywateli zjednoczonych wokół problemu może zmienić kształt funkcjonowania polskiej onkologii. Takie zmiany nie zachodzą z dnia na dzień, co oznacza, że pozyskanie Ciebie jest cenne o każdym czasie. Zaczynamy od raka piersi, ale na tym nie skończymy, tematów bowiem jest wiele...

Wieloletnie doświadczenie Amazonek w niesieniu pomocy potrzebującym wsparcia kobietom ze zdiagnozowanym rakiem piersi wykazało, że kluczem do sukcesu jest dbałość o odpowiednie standardy diagnostyki, leczenia i rehabilitacji. Z tego doświadczenia chcemy skorzystać.

Stwierdzamy, iż niezbędne jest tworzenie
dużych wyspecjalizowanych ośrodków, w których pacjent uzyska optymalny
dostęp do nowoczesnych metod diagnostyki i leczenia.


Będziemy głosem, który w oparciu o opinie uznanych autorytetów i doświadczenia pacjentów weryfikuje pomysły i zarządzenia decydentów. Jedynie bliska współpraca wielu środowisk, aktywność zwykłych obywateli i poszanowanie zasad dialogu społecznego może zbudować system, w centrum którego znajduje się pacjent.

Będziemy promować przykłady ośrodków o najwyższych standardach opieki zdrowotnej oraz inspirować środowisko do dzielenia się sprawdzonymi rozwiązaniami z innymi placówkami. Będziemy naciskać, by potencjał naukowy polskiej onkologii, który jest niemały, był optymalnie wykorzystywany.


Będziemy wpływać na podnoszenie jakości opieki w państwowych ośrodkach i przychodniach onkologicznych, między innymi poprzez aktywną postawę, znających swoje prawa pacjentów.

Będziemy na bieżąco podejmować działania w kierunku podnoszenia świadomości zdrowotnej społeczeństwa – wczesne wykrycie choroby, to większa szansa na wyleczenie.


Wierzymy, że wspólny wysiłek nas wszystkich przyczyni się do oczekiwanych zmian w obszarze opieki onkologicznej, uczyni ją godną.

Tylko silny, zdeterminowany i reprezentatywny Ruch Społeczny może stać się poważnym partnerem w kontaktach z decydentami i mieć wpływ na te zmiany.

To wielkie wyzwanie na dziś i jutro. Razem możemy mu sprostać. Wzywamy Cię do działania!