X zamknij

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Bezpłatna infolinia: 0 800 493 494

2

II

2015

4 lutego - Międzynarodowy Dzień Walki z Rakiem -Karnawał Zdrowia w sercu Warszawy

Z okazji Międzynarodowego Dnia Walki z Rakiem – 4 lutego br. – w centrum Warszawy odbędzie się Karnawał Zdrowia. Energetyczna impreza rozpocznie się o godz. 17.00 w Pasażu Wiecha za Domami Towarowymi Wars Sawa Junior. Akcja po raz trzeci przypomni warszawiakom jak ważna w dbaniu o zdrowie jest profilaktyka oraz aktywny tryb życia. Do wspólnego tańca pełnego życia oraz wykonania bezpłatnych badań profilaktycznych zapraszają: Stowarzyszenie Polskie Amazonki Ruch Społeczny, partner strategiczny wydarzenia - ING Życie oraz partner artystyczny - Egurrola Dance Studio.

Karnawał Zdrowia!

„Spoglądając na rezultaty poprzednich akcji profilaktycznych oraz entuzjazm warszawiaków, pragniemy kontynuować ideę kampanii „Apetyt na życie”. W tym roku po raz trzeci zachęcamy do zadbania o to, co w życiu najważniejsze – nasze zdrowie – w ten szczególny Międzynarodowy Dzień Walki z Rakiem. Dajmy porwać się Karnawałowi Zdrowia i tanecznym krokiem pokażmy wspólnie jak bardzo kochamy życie!” zaprasza Elżbieta Kozik, Prezes Stowarzyszenia Polskie Amazonki Ruch Społeczny.

O godzinie 17:00 pod specjalnie przygotowaną sceną za Domami Towarowymi Wars Sawa Junior rozpocznie się taneczna, pełna życia akcja.

„Choreografię ułoży oraz poprowadzi zawsze uśmiechnięty i pełen pozytywnej energii Piotr Litwiniuk –instruktor Zumby w Egurrola Dance Studio. Ruch to pierwszy krok do zdrowia, kolejnym są badania profilaktyczne. Bądźcie razem z nami!”zachęca Agustin Egurrola, założyciel szkoły tańca Egurrola Dance Studio – partner artystyczny wydarzenia.

Film Rafal MaserakPo rozgrzewce i nauce układu Karnawał Zdrowia ruszy ulicą Chmielną, by zaprosić wszystkich do udziału w badaniach profilaktycznych. Osoby, które włączą się we wspólny taniec otrzymają pamiątkową koszulkę w energetycznym kolorze pomarańczowym, który jest symbolem akcji.

Wszystkie Informacje dotyczące akcji oraz Międzynarodowego Dnia Walki z Rakiem dostępne są na stronie wydarzenia Facebook pod linkiem:

https://www.facebook.com/events/821215321272850/?ref=2.

Już wkrótce pojawi się tam specjalny film zapowiadający wydarzenie, w którym wystąpią Rafał Maserak i Stefano Terrazzino!

Dosyć gadania, czas na badania!

W dzień akcji przy kinie Atlantic od godziny 15.00 do 20.00 działać będzie strefa medyczna, w której można skorzystać z bezpłatnych badań profilaktycznych.

W specjalnym Mammobusie, wszystkie chętne panie, które ukończyły 35 rok życia, będą mogły wykonać mammograficzne badanie piersi. Mammografia jest jedną z najbardziej powszechnych metod profilaktyki nowotworów piersi.

Dodatkowo,w ambulansie Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Warszawie będzie można wykonać:

  • Morfologię krwi – badanie pod kątem przewlekłej białaczki limfocytowej, choroby występującej najczęściej u osób dorosłych. Dodatkowo pozwala ono ocenić ogólną kondycję organizmu i wykryć pierwsze nieprawidłowości.
  • Test na obecność wirusa HCV – badanie pod kątem zakażenia wirusem HCV, który powoduje Wirusowe Zapalenie Wątroby typu C, a także jest przyczyną rozwoju drobnokomórkowego raka wątrobowego.
  • Badanie dermatoskopem – nieinwazyjne badanie znamion znajdujących się na powierzchni skóry. Badanie stosuje się w profilaktyce czerniaka – złośliwego nowotworu skóry.
  • Konsultacje z lekarzem dermatologiem

 

Ponadto w Kinie Atlantic na wszystkich chętnych czekają:

  • Konsultacje z lekarzem onkologiem
  • Nauka samobadania piersi oraz konsultacje pielęgniarek onkologicznych
  • Konsultacje pod kątem badań genetycznych
  • Pomiar cukru we krwi
  • Badanie ciśnienia tętniczego

Do dbania o zdrowie zachęca ING Życie, które wspiera Stowarzyszenie Polskie Amazonki orazinicjatywę Międzynarodowego Dnia Walki z Rakiem.

„Angażujemy się w akcje, które w pozytywny i niestandardowy sposób promują profilaktykę nowotworową. Od lat wspólnie ze Stowarzyszeniem Polskie Amazonki Ruch Społeczny działamy na rzecz wzrostu świadomości Polaków w zakresie minimalizowania ryzyka zachorowania na raka. Nie mogło więc nas zabraknąć również podczas akcji „Karnawał Zdrowia”, która łączy energetyczny taniec z badaniami profilaktycznymi” – wyjaśnia Marta Maszewska-Danielewicz, Dyrektor ds. Komunikacji z Klientem w ING Życie.

Poradnia z „Apetytem na życie”

Międzynarodowy Dzień Walki z Rakiem to inicjatywa, która odbywa się w ramach długofalowej, promującej zdrowie kampanii „Apetyt na życie”, prowadzonej przez Stowarzyszenie Polskie Amazonki Ruch Społeczny. W ramkach akcji funkcjonuje poradnia , gdzie z badań oraz konsultacji medycznych korzystać można przez cały rok.

Działa ona w systemie cegiełkowym, w którym koszt badania lub konsultacji to 20 zł, Kwota ta pozwala ufundować kolejne badania.

Więcej informacji na temat poradni oraz terminów wizyt na stronie www.ruchspoleczny.org.pl oraz www.onkolmed.pl

Kontakt prasowy: Agnieszka Bemowska, kom. 664 43 43 34, e-mail: a.bemowska@konkretpr.pl