X zamknij

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Bezpłatna infolinia: 0 800 493 494

2

II

2018

4 lutego obchodzimy Światowy Dzień Walki z Rakiem

 

Szanowni Państwo,

 

Już w niedzielę, 4 lutego obchodzimy Światowy Dzień Walki z Rakiem.

Według statystyk co czwarty z nas może zachorować na raka.

W 2016 r. liczba chorych na raka w Polsce przekroczyła ponad 180 tys.

Chociaż w większości z nas diagnoza budzi strach, leczenie nowotworów jest coraz skuteczniejsze, a rokowania tym pomyślniejsze, im wcześniej wykryta choroba.

We wczesnym rozpoznawaniu choroby istotną rolę odgrywają badania profilaktyczne, szczególnie w przypadku nowotworów, które początkowo mogą rozwijać się bezobjawowo.

 

Z okazji Światowego Dnia Walki z Rakiem stowarzyszenie Polskie Amazonki Ruch Społeczny przypomina o tym, jakie badania warto regularnie wykonywać i pyta Polaków,

dlaczego tak ważna jest profilaktyka.

Celem akcji jest zwrócenie uwagi społeczeństwa na profilaktykę nowotworową, jaką są m.in. badania diagnostyczne.

W imieniu stowarzyszenia Polskie Amazonki Ruch Społeczny zachęcam do wsparcia inicjatywy poprzez publikację informacji prasowej i infografiki, które znajdują się w załączniku.

 

Link do materiału z sondy ulicznej na temat badań profilaktycznych: https://youtu.be/r0t7ObboS-4

 

 

 

We wczesnym rozpoznawaniu choroby istotną rolę odgrywają badania profilaktyczne, szczególnie w przypadku nowotworów, które początkowo mogą rozwijać się bezobjawowo.