X zamknij

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Bezpłatna infolinia: 0 800 493 494

28

X

2021

Apel organizacji pacjentów w sprawie zapewnienia bezpieczeństwa lekowego polaków w czasie pandemii covid-19 oraz po jej ustaniu

Nie ustajemy w dążeniach do polepszenia sytuacji pacjentów w Polsce, tym razem wraz z innymi organizacjami pacjenckimi, zwróciliśmy się do Ministerstwo Zdrowia z apelem w sprawie zapewnienia bezpieczeństwa lekowego Polaków w czasie pandemii Covid-19 oraz po jej ustaniu.

Czas pandemii i działania podejmowane przez instytucje administracji rządowej jasno pokazały jak bardzo istotne jest zapewnienie ciągłości dostępu do leków, szczepionek, środków ochronnych i wyrobów medycznych.

Dlatego, wzorem innych krajów UE, Polska również powinna zwiększać ich produkcję. Pacjenci potrzebują gwarancji dostępności leków, które stosują przewlekle od miesięcy czy lat. Dlatego apelujemy o pilne wprowadzenie rozwiązań prowadzących do zwiększania produkcji leków w naszym kraju.

W imieniu reprezentowanych przez nas organizacji, deklarujemy pełną gotowość do ścisłej współpracy z Ministrem Zdrowia na rzecz zapewnienia bezpieczeństwa lekowego polskim pacjentom.

Fundacja Światło Dla Życia Zjednoczenie Pozytywni w Tęczy Retina AMD Polska Polskie Stowarzyszenie Diabetyków