X zamknij

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Bezpłatna infolinia: 0 800 493 494

17

IV

2014

Aplikacja Zdrowa

W codziennym zabieganiu zapominamy czasem o terminie wizyty u ginekologa czy konieczności wykonania badań kontrolnych. Dla pacjentek onkologicznych są to terminy szczególnie ważne. Warto wspomóc się nieodłącznym dziś narzędziem, jakim jest smartfon i zainstalować na nim aplikację Zdrowa+.

Kluczowym elementem aplikacji jest „Kalendarz”. Oprócz daty ostatniej i kolejnej wizyty u ginekologa oraz daty ostatniej miesiączki, możemy tam też zapisać niepokojące nas objawy związane ze zdrowiem intymnym i inne wydarzenia, które mogą być istotne dla oceny naszego stanu zdrowia. Pacjentki onkologiczne mogą tu wpisać np. zaobserwowane dolegliwości, na które uczulił je lekarz prowadzący, a nawet wyniki badań np. poziomy określonych jednostek we krwi czy pomiary ciśnienia. Po ich wpisaniu, aplikacja automatycznie przypomni nam o zaplanowanej wizycie
oraz o informacjach, o których warto porozmawiać z lekarzem. Kolory zakładek umożliwiają filtrowanie zapisanych dat po kategoriach wydarzeń. Kalendarz aplikacji jest zsynchronizowany
z kalendarzem telefonu.

Zdrowa+ zawiera też m.in. informacje o ważnych dla zdrowia, płodności i seksualności badaniach ginekologicznych. Wszystkie informacje w aplikacji dopasowane są do wieku użytkowniczki deklarowanego przy pierwszym uruchomieniu aplikacji. Co ważne, aplikacja daje możliwość importu danych za pośrednictwem poczty e-mail w przypadku utraty lub zmiany telefonu.

Aplikacja Zdrowa+ powstała we współpracy z ekspertami Polskiego Towarzystwa Ginekologii Onkologicznej, które objęło patronat merytoryczny nad projektem. Aplikacja jest dostępna nieodpłatnie na platformach AppStore oraz Google Play, w systemach iOS oraz Android.

Jak pobrać aplikację Zdrowa+?

Jeśli korzystasz z urządzenia mobilnego z systemem Android, np. smartfona Nokia Samsung lub Sony:

  • Wejdź w Google Play i wejdź w Aplikacje. Wpisz w wyszukiwarkę hasło „Zdrowa”
    lub „Zdrowa+”.
  • Kliknij na ikonkę i opis aplikacji, a po otwarciu opisu rozszerzonego, wybierz ZAINSTALUJ i pobierz aplikację na swoje urządzenie.
  • Wejdź na AppStore i wpisz hasło „Zdrowa” lub „Zdrowa+”.
  • Po pojawieniu się ikonki oraz opisu aplikacji, wybierz FREE / INSTALL i zainstaluj aplikację na swoim urządzeniu.

Jeśli korzystasz z urządzeń mobilnych z systemem iOS (iPhone, iPad) :