X zamknij

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Bezpłatna infolinia: 0 800 493 494

21

V

2015

Badania USG z okazji Światowego Dnia Tarczycy

25 maja 2015 r. na całym świecie obchodzony jest Dzień Tarczycy.  W Europie tego samego dnia rozpoczyna się Tydzień Walki z Rakiem. Z tej okazji stowarzyszenie Polskie Amazonki Ruch Społeczny w ramach kampanii „Motyle pod ochroną” zaprasza do skorzystania z bezpłatnych badań USG tarczycy w  Warszawie. 

Tarczyca choć niewielka odpowiada za koordynowanie pracy wszystkich narządów wewnętrznych.  To od niej zależy nastrój, wygląd czy samopoczucie fizyczne. Tarczyca narażona jest jednak na wiele chorób – od niedoczynności i nadczynności, przez choroby autoimmunologiczne aż po raka, z którym zmaga się coraz więcej osób.

Badania USG tarczycy

Z okazji Światowego Dnia Tarczycy stowarzyszenie Polskie Amazonki Ruch Społeczny zorganizowało pulę bezpłatnych badań profilaktycznych -  USG tarczycy. Badania odbędą się 25 maja 2015 r. w godzinach 13:00 – 18:00 w Warszawie. Ilość miejsc jest ograniczona. Szczegółowe informacje oraz rejestracja na badania dostępna jest pod numerem telefonu: 601 755 301.

„Badanie USG jest jedną z najbardziej skutecznych metod wczesnego wykrycia raka tarczycy. USG tarczycy pozwala wykryć bardzo małe zmiany w strukturze gruczołu, których nie sposób wyczuć za pomocą dotyku. Jeżeli wynik badania USG naszego gruczołu tarczowego nie wykazuje żadnych odchyleń od stanu prawidłowego nie ma potrzeby powtarzania badania wcześniej niż po dwóch latach. Jeżeli w USG stwierdzono  zmiany w  tarczycy konieczna jest ocena specjalisty endokrynologa i ewentualnie biopsja tarczycy” – wyjaśnia Prof. Marek Dedecjus, kierownik Kliniki Endokrynologii Onkologicznej i Medycyny Nuklearnej, Centrum Onkologii – Instytut w Warszawie.