X zamknij

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Bezpłatna infolinia: 0 800 493 494

6

VIII

2021

CO U NAS NOWEGO? JUŻ MÓWIMY!

Drodzy i Drogie, 

mamy nadzieję, że wakacje mijają Wam spokojnie. Pamiętajcie, że jest to idealny czas na regeneracje i zadbanie o siebie! W wolnej chwili możecie np. wrócić do naszych materiałów z serii Zdrowiej, znajdziecie je na naszej stronie w zakładce Zdrowiej. Znajduje się tam nie tylko wiedza teoretyczna, ale też ćwiczenia, które każdy z nas może sam wykonać w domu. A skoro wspomnieliśmy już o dbaniu o siebie, to na początek proponujemy film, w którym Ela Majewska opowiada m.in. o tym czym jest energia życiowa i dlaczego warto zadbać samemu o dostarczenie sobie najlepszej jakości składników naszego paliwa życiowego.⬇️⬇️⬇️

 

 

Mamy też dobrą wiadomość - już jesienią wracamy z nową edycją warsztatów! I tutaj mamy do Was prośbę. Jeżeli braliście/łyście udział w spotkaniach, to prosimy napiszcie w kilku zdaniach w jaki sposób warsztaty pomogły Wam wzmocnić siebie, poczuć się lepiej, skuteczniej radzić sobie ze stresem, emocjami, niepokojącymi myślami - podzielcie się z nami swoimi przemyśleniami. Będziemy Wam bardzo wdzięczni za przesłanie nam odpowiedzi w mailu na adres biuro@ruchspoleczny.org.pl. To będzie dla nas wielka pomoc w pomaganiu innym! Zależy nam, aby ze spotkań skorzystało jak najwięcej osób, które mogą potrzebować wsparcia w trakcie leczenia, a z naszego doświadczenia wiemy, że najlepszą rekomendacją jest opinia innych osób. Nie możemy się doczekać, aby znowu się z Wami spotkać :) 

 

Wakacyjna aura sprzyja też kontaktowi z naturą - piękna pogoda, bujne życie flory i fauny. To idealny czas, aby skorzystać z organizowanych przez nas prozdrowotnych spacerów z fotografią “Barwy Zdrowia”. Sama forma spotkań pozostaje niezmieniona, jednak odpowiadając na Wasze prośby zmianie uległa godzina spotkań - od początku lipca widzimy się o 16:00, jak zawsze na żywo ale i podczas transmisji online. Jeśli nie możecie do nas dołączyć w czasie rzeczywistym,  to na naszym fanpage’u dostępne będzie nagranie, które możecie wykorzystać do własnej praktyki w dowolnym momencie. Szczegóły dotyczące spaceru możecie znaleźć klikając w przycisk poniżej.

Chcielbyśmy jeszcze poruszyć bardzo ważny temat. Wakacje to oczywiście czas, który chętnie spędzamy na zewnątrz. Urlop nad morzem, grill na działce, weekendowy wypad na rower - co łączy te wszystkie formy wypoczynku? Słońce! Szczególnie w tym okresie, jesteśmy wyjątkowo narażeni i narażone na negatywne działanie promieniowania UV. Apelujemy - nie zapominajcie o regularnej aplikacji kremu z filtrem SPF. Pamiętajcie też o nakryciu głowy, okularach przeciwsłonecznych i cienkim ubraniu okrywającym skórę. Jest to prewencja, nie tylko przed dokuczliwymi oparzeniami słonecznymi, ale też przed różnego typu nowotworami skóry np. czerniakiem czy kolczystokomórkowym rakiem skóry! To naprawdę niewielki wysiłek, a może uchronić Was przed bardzo poważnymi konsekwencjami zdrowotnymi. Więcej na temat tych nowotworów możecie dowiedzieć się tutaj: kolczystokomórkowy rak skóry i czerniak.

Dla nas ostatni miesiąc był czasem nie tylko odpoczynku, ale i wielu zmian i nowości! Mamy przyjemność poinformować o nowej odsłonie strony kampanii: Zaawansowany rak piersi - wiem wiecej! Jest to miejsce stworzone zarówno dla kobiet, u których rozpoznano zaawansowanego raka piersi, jak i ich najbliższych: rodziny, przyjaciół, znajomych. Można tam znaleźć materiały dotyczące nie tylko samej choroby, ale także praktyczne informacje na temat takich aspektów codziennego funkcjonowania jak: zdrowie psychiczne, dieta, praca zawodowa czy możliwe wsparcie socjalne. Bardzo zachęcamy do zapoznania się ze stroną.

To nie koniec nowości! Możecie nas już sledzić również na Twitterze, do czego bardzo zachęcamy. Początek lipca przyniósł też zmiany, jeżeli chodzi o skład naszego zespołu. Dołączyły do nas dwie nowe osoby, w działaniach wspierają nas dodatkowo Ewelina i Emilia. Bardzo cieszymy się na tę współpracę i nie możemy doczekać się wspólnych projektów. Trzymajcie kciuki za dziewczyny!

Życzymy Wam radosnych, bezpiecznych i spokojnych wakacji!

Zespół PARS