X zamknij

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Bezpłatna infolinia: 0 800 493 494

29

VII

2020

Działania niepożądane leków u pacjentów z COVID-19

Dla osób ze stwierdzoną lub podejrzewaną chorobą koronawirusa (COVID-19), został przygotowany komunikat:

"Zgłaszania podejrzewanych działań niepożądanych leków u pacjentów z COVID-19"

Zdrowie i bezpieczeństwo pacjentów jest najważniejsze, dlatego przypominamy, o zgłaszaniu wszystkich niepokojących objawów związanych ze zdrowiem po zażyciu leku do Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych lub podmiotu odpowiedzialnego za wprowadzenie leku do obrotu.

Dotyczy to zarówno leków stosowanych w leczeniu COVID-19, jaki i tych przyjmowanych w celu leczenia długoterminowych, już wcześniej istniejących chorób.

Dotyczy to także leków, które są stosowane niezgodnie z rejestracją w celu leczenia COVID-19.

Przypominamy również, że obecnie nie ma leków ze wskazaniami zatwierdzonymi do terapii COVID-19. Jednak w związku z panującą sytuacją spowodowaną pandemią koronawirusa u pacjentów z COVID-19 stosuje się różne metody leczenia, które przeznaczone są do stosowania w innych chorobach.

 

Dane od pacjentów stanowią uzupełnienie informacji od fachowych pracowników ochrony zdrowia, którzy zgłaszają przypadki działań niepożądanych występujących u pacjentów, przyjmujących leki w czasie pandemii.

 

Wszystkie niezbędne informacje na temat tego, w jaki sposób zgłaszać działania niepożądane, znajdą Państwo w przygotowanej karcie informacyjnej tu: /upload/dokumenty/kartainformacyjnadlapacjentowcovid19.pdf