X zamknij

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Bezpłatna infolinia: 0 800 493 494

7

II

2015

Dzień Walki z Rakiem: ponad 700 badań wykonanych podczas akcji „Karnawał Zdrowia”

„Międzynarodowy Dzień Walki z Rakiem to szczególne wydarzenie, które co roku jest impulsem do zwrócenia większej uwagi na profilaktykę nowotworową. Z tej okazji Stowarzyszenie Polskie Amazonki Ruch Społeczny od trzech lat organizuje akcje umożliwiające skorzystanie z badań profilaktycznych” – wyjaśnia Elżbieta Kozik – Prezes Stowarzyszenia Polskie Amazonki Ruch Społeczny –organizatora akcji.

4 lutego warszawiacy założyli pomarańczowe koszulki, które są symbolem akcji i zatańczyli energetyczną Zumbę, by pokazać jak bardzo kochają życie. Taneczny trening przygotował i poprowadził Piotr Litwiniuk – instruktor sieci szkół tańca Egurrola Dance Studio – Partnera artystycznego akcji.

Śmiało zbadali ciało

Na ulicy Chmielnej oraz w kinie Atlantic powstała strefa zdrowia. W ambulansie do poboru krwi Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Warszawie przeprowadzono blisko 500 morfologii krwi oraz testów na obecność wirusa HCV. W specjalnym Mammobusie odbywały się mammograficzne badania piersi. Dodatkowo wszyscy chętni mogli skorzystać z pomiaru ciśnienia tętniczego, badania poziomu cukru we krwi oraz nauki samobadania piersi w kinie Atlantic, które udostępniło swoje przestrzenie na cele akcji.

Do dbania o zdrowie zachęcał Partner strategicznym akcji - ING Życie.

„Z radością wspieramy akcje, które zachęcają do dbania o zdrowie. Od lat wspólnie ze Stowarzyszeniem Polskie Amazonki Ruch Społeczny działamy na rzecz wzrostu świadomości Polaków w zakresie minimalizowania ryzyka zachorowania na raka” - wyjaśnia Marta Maszewska-Danielewicz, Dyrektor ds. Komunikacji z Klientem w ING Życie.

Cały rok pod kontrolą

„Akcje profilaktyczne prowadzone w przestrzenie miejskiej oraz zainteresowanie jakim cieszą się badania profilaktyczne, pokazały nam jak ważne jest dbanie o poprawę dostępu do badań profilaktycznych. Z tego powodu w ramach kampanii „Apetyt na życie” prowadzimy specjalną poradnię, która odpowiada na taka potrzebę przez cały rok” – dodaje Elżbieta Kozik

Poradnia działa w ramach Lecznicy Onkologicznej – Onkolmed. Za symboliczną cegiełkę w wysokości 20 pln można tam wykonać specjalistyczne badania profilaktyczne.

Szczegółowe informacje na temat wizyt dostępne są na stronie internetowej www.ruchspoleczny.org.pl oraz www.onkolmed.pl