X zamknij

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Bezpłatna infolinia: 0 800 493 494

9

VII

2015

KancerSutra choroba nowotworowa nie wyklucza życia seksualnego

Wielu pacjentów onkologicznych rezygnuje ze współżycia wraz z rozpoczęciem leczenia. Nowa kampania społeczna Fundacji Rak’n’Roll pokazuje, że pomimo choroby nowotworowej wciąż można prowadzić aktywne życie seksualne.
KancerSutra, czyli sztuka miłości w chorobie nowotworowej przekonuje, że nawet w trakcie terapii onkologicznej można czerpać energię i radość z bycia razem. I choć aktywność seksualna może  wywołać u osoby chorej pewne obawy, najważniejsza jest otwartość partnerów na poszukiwania takiej formy bliskości, która będzie satysfakcjonująca dla obydwu stron. Istnieją setki sposobów na udany seks - nawet po mastektomii, czy ze stomią. 

Intymność stanowi ważną sferę naszego życia i może wspomagać proces powrotu do zdrowia. Kampania społeczna KoncerSutra adresowana jest przede wszystkim do kobiet chorujących na raka, a także do ich partnerów, których wsparcie podczas leczenia jest szczególnie ważne. Projekt ma na celu udzielenie profesjonalnego wsparcia parom, które z powodu raka przestały prowadzić udane życie seksualne.
W ramach kampanii zaplanowano dwa spoty telewizyjne skierowane do mężczyzn i kobiet, które zachęcają do zmiany podejścia do seksu i znalezienia przyjemności pomimo ograniczeń związanych z chorobą nowotworową. Mają na celu przede wszystkim wsparcie par w powrocie do bliskości i intymności w związku zgodnie z hasłem kampanii: "Jeżeli rak zabrał część Ciebie, całą resztę wypełnij radością".

 

Na stronie internetowej projektu www.kancersutra.pl można znaleźć porady, a także praktyczne informacje o gadżetach seksualnych i pomysłach na udany seks w chorobie. W ramach strony uruchomiona zostanie także anonimowa poradnia online obsługiwana przez ekspertów. W kampanię zaangażowali się seksuolodzy: dr Alicja Długołęcka, Magdalena Fritz, psychoonkolog Mariola Kosowicz, onkolog-ginekolog dr Bogusław Lindner, a także edukator seksualny Anna Moderska. Od września prowadzone będą warsztaty dla kobiet z seksuologami mające pomóc w przełamania barier w podejściu do życia seksualnego w trakcie lub po chorobie.

Jak na sztukę miłości przystało w projekcie nie mogło zabraknąć także rysunków z pozycjami zalecanymi w sztuce miłości jaką jest KancerSutra.