X zamknij

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Bezpłatna infolinia: 0 800 493 494

24

VII

2020

Leczeni Pacjentów ze zmianami barwnikowymi

Nadrzędnym celem podjętej inicjatywy jest wczesne wykrywanie i leczenie czerniaków skóry, które są jednymi z najbardziej agresywnych nowotworów. Karta ułatwi przepływ informacji pomiędzy kolejnymi specjalistami, kluczowy do zapewnienia pacjentom dostępu do optymalnego leczenia. Karta jest też narzędziem edukacji dermatologów i chirurgów ogólnych w zakresie rozpoznania zmian złośliwych oraz postępowania przy podejrzeniu czerniaka. Na materiał składa się także Karta Konsultacyjna Pacjenta, która zawiera podstawowe informacje kliniczne, i która – w sytuacji skierowania do innego specjalisty – ułatwi mu dalsze postępowanie.

Karta „Pacjent ze zmianą barwnikową. Postępowanie diagnostyczne dla dermatologów i chirurgów wraz z kartą konsultacyjną pacjenta” zawiera także listę ośrodków leczenia czerniaka, dzięki czemu zarówno lekarz jak i pacjent będą mogli świadomie wybrać ośrodek terapeutyczny najbliższy miejscu zamieszkania chorego oraz posiadający największe doświadczenie i możliwości terapii czerniaków.  

Materiał do pobrania tu: /upload/dokumenty/czerniakkomplet.pdf