X zamknij

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Bezpłatna infolinia: 0 800 493 494

11

XI

2018

Liczy się czas w raku płuca

Leki immunologiczne (immunokompetentne) oraz różne linie leków celowanych molekularnie spowodowały, że czas dla chorych może być liczony już nie w miesiącach, a w latach. Niestety, chorzy w Polsce często są zbyt późno diagnozowani, ale i zbyt długo czekają na dostęp do nowoczesnego leczenia. Inicjatorzy kampanii chcą edukować na temat tego, jak zmienia się na naszych oczach perspektywa leczenia i życia z rakiem płuca dzisiaj.

Niebezpieczeństwo utraty zdrowia jest dla każdego człowieka sytuacją bardzo stresującą. Zdajemy sobie sprawę, że wstępne rozpoznanie choroby to dopiero początek drogi każdego Pacjenta, która poprzez dokładne rozpoznanie i właściwe leczenie doprowadzi Go do wyzdrowienia lub poprawy stanu zdrowia. Z dokładnym ustaleniem choroby, jej zaawansowania, typu mikroskopowego i zaplanowaniem sposobu jej leczenia wiąże się konieczność wykonania wielu, często inwazyjnych, badań diagnostycznych. Większość z tych badań o dziwnie brzmiących nazwach jest Państwu nieznana. Strach przed każdym z nich jest więc normalny. Liderzy Stowarzyszenia Walki z Rakiem Płuca zainspirowali nas do opracowania broszury wyjaśniającej potrzebę, zasadę i dokładny przebieg najczęściej wykonywanych badań i zabiegów mających zastosowanie w diagnostyce zmian chorobowych układu oddechowego, w tym również nowotworów łagodnych i złośliwych. Zespół specjalistów dołożył wszelkich starań aby dokładnie i w przystępny dla Państwa sposób wyjaśnić przebieg planowanych badań. Mamy nadzieję, że informacje zawarte w tej broszurce przyczynią się do prawidłowego przygotowania do badania, zniwelują strach przed ewentualnym bólem i następstwami planowanej diagnostyki. 

Broszura o leczeniu raka płuca w Polsce: http://www.rakpluca.szczecin.pl/pdf/broszuraXI2013.pdf

Więcej informacji na https://liczysieczas.org.pl/