X zamknij

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Bezpłatna infolinia: 0 800 493 494

19

VIII

2015

Nowe grupy badawcze w projekcie FHO

Fundacja Hospicjum Onkologiczne św. Krzysztofa zaprasza do udziału w projekcie badawczym "Trening uważności w leczeniu bólu przewlekłego u chorych nowotworowych i nienowotworowych a jakość życia – badanie pilotażowe".

Badanie skierowane jest do osób, które leczą się z powodu odczuwanych przewlekle dolegliwości bólowych. Oparte jest o wykorzystanie niektórych elementów mindfulness, czyli terapii uważności. Terapia ta nie zastępuje podstawowego leczenia, za to jest bardzo skuteczną terapią wspomagającą, o czym świadczą badania realizowane do tej pory przede wszystkim za granicą.

Osoby  dorosłe (ukończone 18 lat) z przewlekłymi dolegliwościami bólowymi oraz rozpoznaną np.:

a. chorobą onkologiczną

b. stwardnieniem rozsianym

c.chorobą mięśniowo-szkieletową d.chorobą reumatologiczną

e.inną chorobą somatyczną, której towarzyszy ból przewlekły

zapraszamy do kontaktu z zespołem badawczym, w którym spotkają Państwo lekarzy specjalistów leczenia bólu i psychologów oraz psychoterapeutów zajmujących się leczeniem bólu.

Proponowany Trening Uważności trwa tylko 4 tygodnie, a składa się z:

•Jednego ok. 30 minutowego spotkania instruktażowego – odbędzie się na początku września

•Czterech 90-minutowych sesji treningu grupowego (grupy ok. 10-15 osobowe) 

•Pracy własnej pacjentów pomiędzy kolejnymi sesjami treningowymi

Koordynatorem badania jest Instytut Medycyny Doświadczalnej i Klinicznej PAN, a miejscem treningów Fundacja Hospicjum Onkologiczne im. Św. Krzysztofa przy ul. Rotmistrza Witolda Pileckiego 105, Warszawa. Spotkania odbywać się będą w dniach 2 września, 9 września, 16 września i 23 września. Istnieje możliwość zapisania się do jednej z grup godzinowych: 12:30-14:00, 15:30-17:00, 17:45-19:15.

Dla zakwalifikowanych pacjentów udział w terapii jest bezpłatny. Dodatkowo, dla pacjentów, którzy przejdą cały cykl Treningu Uważności, przewiduje się symboliczne fee za kompletne i terminowe wypełnienie kwestionariuszy badawczych. W celu zgłoszenia się do badania oraz jakichkolwiek pytań, prosimy o kontakt pod adresem e-mail: szkolenia@fho.org.pl oraz telefonem: 22 544 0673

Uwaga: liczba miejsc w badaniu jest ograniczona, decydują kryteria medyczne oraz kolejność zgłoszeń. Serdecznie zapraszamy do współpracy.