X zamknij

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Bezpłatna infolinia: 0 800 493 494

15

V

2019

Pacjent kontra czerniak

Czerniak jest nowotworem złośliwym i niestety agresywnym, jednak dostęp do nowoczesnych metod leczenia pozwala znacząco wydłużyć życie pacjentów z zaawansowanym czerniakiem. Długoletnia terapia niesie za sobą jednak ryzyko wstąpienia działań niepożądanych. Wiedza chorego i jego współpraca z lekarzem to podstawa, aby leczenie było jak najbardziej skuteczne. To  ważne aby pacjent i lekarz stali się partnerami w terapii.

 

W ramach akcji udostępniamy chorym Poradnik dla pacjentów leczonych inhibitorami BRAF lub BRAF i MEK, w którym można znaleźć szereg bardzo szczegółowych i praktycznych porad dot. organizacji leczenie i radzenia sobie z działaniami niepożądanymi. Poradnikowi towarzyszy również materiał video, przedstawiający kluczowe zagadnienia.

 

Materiały zostały przygotowane przy współpracy lekarzy, pacjentów i ich opiekunów, dzięki czemu zawierają praktyczne wskazówki, które pomogą zmniejszyć ryzyko wystąpienia lub stopień nasilenia potencjalnych działań niepożądanych. Podpowiadają z jakimi objawami musimy zgłosić się do lekarza, a kiedy i jak możemy radzić sobie sami.

 

Kampania „Pacjent kontra czerniak” zainicjowana przez firmę Novartis, jest wspierana przez Akademię Czerniaka, sekcję naukową Polskiego Towarzystwa Chirurgii Onkologicznej.

 

Poradnik można poczytać, klikając na poniższy obraz: