X zamknij

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Bezpłatna infolinia: 0 800 493 494

11

X

2016

Pierwszego października biłyśmy rekord Guinnessa w samobadaniu piersi!

Pierwszego października biłyśmy rekord Guinnessa w samobadaniu piersi!

1 października 2016 r.  wraz z bieliźnianą marką Panache podjęłyśmy się próby pobicia światowego rekordu Guinnessa w samobadaniu piersi pod hasłem „Dotykam=Wygrywam”. Inicjatywa rozpoczęła obchody miesiąca profilaktyki raka piersi jakim jest październik. Choć ostatecznie rekordu nie udało nam się pobić to skutecznie zachęciłyśmy wiele kobiet do wykonywania badań profilaktycznych.

W Polsce każdego roku 19 tysięcy kobiet słyszy diagnozę raka piersi.  Od lat podkreślamy, że kluczem do zdrowia są badania profilaktyczne. Jedną z dostępnych metod profilaktyki jest samobadanie piersi, które każda kobieta powinna wykonać raz w miesiącu, jednak nie każda wie jak to zrobić. Dlatego PARS angażuje się, a także organizuje wiele akcji uświadamiających istotę dbania o nasze piersi.

„Badamy się nie po to,  żeby wykryć problem, ale żeby upewnić się, że wszystko jest w porządku. Aby sprawdzić zdrowie swoich piersi wystarczą dwie dłonie i odpowiednia technika. Dlatego z okazji rozpoczynającego się miesiąca profilaktyki chcemy pokazać wszystkim paniom jak wykonać samobadanie piersi!” –mówi Elżbieta Kozik, prezes stowarzyszenia Polskie Amazonki Ruch Społeczny.

Dlatego 1 października podczas Narodowego Dnia Sportu na błoniach Stadionu Narodowego zorganizowałyśmy wyjątkową STREFĘ ZDROWIA, w której miały miejsce m.in.:

- bezpłatne konsultacje zdrowotne z lekarzami

- konsultacje brafitterek marki Panache

- dwa mobilne gabinety do badania usg piersi od firmy Affidea

- naukę samobadania piersi dla kobiet

- naukę badania piersi dla mężczyzn w ramach akcji  Fundacji OnkoCafe "BreastFit"

- informacje na temat profilaktyki oraz zachowania czujności onkologicznej

Ponadto w naszym namiocie można było skorzystać z masażu dłoni i zakupić ręcznie wyrabiane świece u Moniki Słowińskiej w ramach jej projektu Piersi w Spa, a także spróbować FitnessFight z mistrzem karate Dominikiem Seroką. Podczas całej imprezy towarzyszyła nam grupa Motoróżowych na swoich motocyklach.

Ambasadorkami kampanii Dotykam=Wygrywam są: Beata Sadowska, Daria Widawska, Elżbieta Romanowska, Aleksandra Kisio, Katarzyna Cichopek-Hakiel, Krystyna Kofta, Ilona Felicjańska, Paulina Smaszcz-Kurzajewska, Anna Popek, Karolina Szostak, Ewa Wojciechowska, Aleksandra Mikołajczyk, Magdalena Waligórska, Agnieszka Wielgosz, Anna Gzyra, Elżbieta Jędrzejewska.

Wydarzenie dobiegło końca, ale kampania dopiero się rozkręca. W ramach Dotykam=Wygrywam marka Panache daje wszystkim kobietom wyjątkową możliwość pozbycia się starych, źle dopasowanych biustonoszy, których noszenie może zaszkodzić zdrowiu piersi. Zostaną one przekazane do re(CYC)lingu, a uzyskane z nich środki wesprą działania stowarzyszenia Polskie Amazonki Ruch Społeczny na rzecz walki z rakiem piersi. Za każdy oddany stanik marka podaruje KUPONY O WARTOŚCI 20zł na zakup nowego, dobrze dopasowanego biustonosza.

 

Więcej informacji na temat wydarzenia odnaleźć można na stronie  www.dotykamwygrywam.pl.

 

Dziękujemy wszystkim, którzy byli tego dnia z nami. Szczególne podziękowania należą się firmie PZU za zbieranie podczas wydarzenia funduszy dla nas podczas akcji "podziel się kilometrem" oraz wszystkim naszym partnerom, bez których nie udałoby się zorganizować takiego przedsięwzięcia.