X zamknij

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Bezpłatna infolinia: 0 800 493 494

16

II

2016

Polskie Amazonki - Ruch Społeczny partnerem akcji Życiowy Przepis

 

Wraz z  Affidea Polska oraz Polskim Stowarzyszeniem Pielęgniarek Onkologicznych ruszyliśmy z nietypową akcją profilaktyczą  „Życiowy przepis”. Jej celem jest budowanie świadomości, że badanie piersi, które kobieta może wykonywać samodzielnie lub przy wsparciu bliskiej osoby jest pierwszym krokiem do wczesnego wykrycia raka piersi i może uratować życie. 

Kampania „Życiowy Przepis” skierowana jest do kobiet, ale również do ich partnerów.  Związek to nie tylko przeżywanie miłosnych uniesień i codzienne relacje, ale także dbanie o wspólne zdrowie. Dlatego w  nietypowy sposób poprzez wygniatanie razem ciasta na chleb uczymy pary jak prawidłowo badać piersi.

Samobadanie może być pierwszym krokiem do zadbania o zdrowie piersi. W przypadku wykrycia zmian, równie ważna jest dalsza diagnostyka, np. badanie rezonansem magnetycznym piersi, które obecnie jest najdokładniejszą metodą diagnostyczną w wykrywaniu raka. Dzięki temu bezbolesnemu badaniu można w szybki, bezpieczny i nieinwazyjny sposób zdiagnozować guzki niewidoczne w żadnym innym badaniu obrazowym. Niestety nawet USG daje jedynie 66% na ich wykrycie.

Więcej informacji na temat projektu odnaleźć można na stronie internetowej: http://www.zyciowyprzepis.pl/