X zamknij

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Bezpłatna infolinia: 0 800 493 494

10

II

2021

Przekaż 1 procent podatku dochodowego

Już po raz kolejny PARS uczestniczy w kampanii 1% - mozecie nas wesprzeć - im więcej osób zostanie przekonanych do wpłacenia, tym skuteczniej możemy działać i pomagać chorym na raka!

 

Polskie Amazonki Ruch Społeczny to platforma szerokiego dialogu społecznego i współpracy międzyludzkiej, nasze najważniejsze cele to:

 

 • wywarcie pozytywnego wpływu na standard diagnostyki, leczenia i rehabilitacji wszystkich rodzajów nowotworów,
 • edukacja oraz informacja o profilaktyce nowotworowej, o możliwościach diagnostyki, leczenia i opieki po leczeniu,
 • edukacja o prawach pacjenta i o tym, jak ich dochodzić,
 • wsparcie i wzmocnienie psychiczne pacjentów i ich bliskich.

Jak wykorzystamy 1%  od Ciebie

 

Od początku działalności realizujemy kampanie o zasięgu ogólnopolskim w obszarach takich jak: rak płuca, rak jajnika i szyjki macicy, rak piersi, rak nerki, rak tarczycy, rak skóry, nowotwory krwi. Wiele z tych kampanii prowadzimy przez kilka lat:

 

 • Rak tarczycy - ‘’Motyle pod ochroną’’
 • Rak płuca -  jesteśmy jedną z pierwszych organizacji, które rozpoczęły działania na rzecz pacjentów z rakiem płuca przy wdrażaniu rozwiązań systemowych. W konsekwencji czego udało się uzyskać wiele pozytywnych rezultatów związanych z udostępnieniem pacjentom leczenia. Nasze wieloletnia kampania w obszarze raka płuca to ‘’Hamuj raka. Daj szansę płucom!’’, jesteśmy także partnerem w kampanii ‘’Liczy się czas w raku płuca’’. W roku 2020 zorganizowaliśmy debatę ‘’Hamuj raka, daj szansę płucom’’, do której zaprosiliśmy ekspertów. Osią debaty były zdefiniowane w 2019 roku postulaty organizatora spotkania – Polskie Amazonki Ruch Społeczny, ze szczególnym uwzględnieniem diagnostyki i leczenia.
 • Rak piersi - stowarzyszenie prowadzi wieloletnie działania na rzecz kobiet z rakiem piersi, zainicjowaliśmy rozwiązania systemowe oraz zwróciliśmy uwagę na leczenie kompleksowe. W ubiegłym roku wydaliśmy z okazji 10-lecia Stowarzyszenia ‘’ Audyt leczenia raka piersi w Polsce 2010-2010’’. Jesteśmy partnerami kampanii: ‘’Wylecz raka piersi HER2+’’oraz ‘’Dotykam=wygrywam’’.
 • Rak skóry - ‘’Akademia czerniaka’’, ‘’Rak UV’’
 • Rak nerki - ‘’Nerka jest modna’’
 • Rak jajnika ‘’Koalicja dla życia’’
 • Rak szyjki macicy - ‘’Co to jest HPV’’
 • Co roku organizujemy wydarzenie związane z obchodami Światowego Dnia Walki z Rakiem - w czasie którego Pacjenci mogą bez skierowania przyjść i wykonać nieodpłatnie badanie USG (tarczycy i piersi) - czy badanie dermatologiczne (pod kątem znamion).

W ramach edukacji i profilaktyki wydaliśmy poradniki dla pacjentów onkologicznych, w których mogą oni znaleźć m.in. informacje o ośrodkach leczących nowotwory.  Poradniki są dostępne także w wersji online - na naszej stronie internetowej.

 

Od 2018 realizujemy również program “Zdrowiej” wspierający pacjentów i ich bliskich w radzeniu sobie ze stresem. W ramach projektu stworzyliśmy autorski 8-tygodniowy program składający się z cotygodniowych spotkań online. Nasze webinary oparte są o metody mindfulness oraz coachingu kryzysowego. Mają na celu wsparcie psychiczne oraz wyposażenie pacjentów w niezbędne narzędzia do radzenia sobie z wyzwaniami w trakcie leczenia. W 2020 roku w ramach tego programu przeprowadziliśmy ponad 40 spotkań online! Udział w spotkaniach jest bezpłatny. W 2020 roku stworzyliśmy także serię 16 filmów video, które przekazują wiedzę oraz praktyczne ćwiczenia jak wzmacniać i rozwijać swoją odporność psychiczną oraz dbać o siebie w trakcie leczenia. Materiały video są dostępne na naszej stronie www i stanowią fundament bazy wiedzy dla pacjentów, którą będziemy dalej rozwijać.

 

Tu możecie wejść i poczytać o naszych kampaniach więcej, na co przeznaczamy pieniądze od Was:

https://www.pitax.pl/rozliczenie-pit-online-0000346788/

 

Wspieramy w chorobie. Każda złotówka ma znaczenie!