X zamknij

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Bezpłatna infolinia: 0 800 493 494

28

X

2016

Razem tworzymy ONKOMAPĘ!

 

Onkomapa, przewodnik po placówkach onkologicznych przyjaznych pacjentom jest praktycznym narzędziem ułatwiającym chorym na raka i ich bliskim zorientowanie się w poziomie satysfakcji leczonych w nich pacjentów. Jest to możliwe dzięki tysiącom opinii osób, które korzystały z ich świadczeń.

Na razie na portalu www.onkomapa.pl można znaleźć wyniki pilotażowego badania satysfakcji pacjentów ze świadczonych im usług, zleconego przez Fundację Alivia firmie badawczej TNS Polska. Badanie opinii, przeprowadzone w listopadzie i grudniu 2013 roku w 40 ośrodkach onkologicznych w Polsce, dotyczyło oceny placówki m.in. pod kątem opieki, organizacji leczenia, samego leczenia, wyposażenia szpitala, przestrzegania praw pacjenta. Chorzy przyznawali oceny w skali od
1 (bardzo zła ocena) do 5 (bardzo dobra ocena).

Wyniki badania wskazują, że do tej pory najwyższą ocenę- 4.8 otrzymały: Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny im. Andrzeja Mielęckiego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach oraz Klinika Onkologii i Hematologii Centralnego Szpitala Klinicznego MSW w Warszawie.

Pozytywnie wypadło także kilka ośrodków, które zdobyły równą liczbę punktów w ocenach pacjentów, a ich średnia uplasowała się na poziomie 4.6/5. Tak wysoko ocenili swoje placówki pacjenci:

  • Katedry i Kliniki Onkologii i Radioterapii Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego
  • Katedry i Kliniki Hematologii i Transplantologii Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego
  • Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego im. L. Rydygiera w Toruniu
  • Dolnośląskiego Centrum Onkologii we Wrocławiu
  • Centrum Onkologii im. Prof. Franciszka Łukaszczyka w Bydgoszczy
  • Oddziału Onkologii Klinicznej Szpitala Specjalistycznego im L. Rydygiera w Krakowie
  • Zamojskiego Szpitala Niepublicznego

Uruchomienie portalu www.onkomapa.pl rozpoczyna akcję społeczną: Razem tworzymy ONKOMAPĘ – przewodnik po przyjaznych ośrodkach onkologicznych w Polsce. Jej celem jest aktywizacja pacjentów on-line do zapoznawania się z wynikami pilotażowego badania oraz udziału w jego kontynuacji. Portal umożliwia wyrażenie swojej opinii tym, którzy nie spotkali ankietera w ośrodku. Dzięki dostępnej na portalu ankiecie, którą łatwo można wypełnić on-line, pacjenci i ich bliscy mogą podzielić się swoimi obserwacjami w domowym zaciszu, z zachowaniem pełnej anonimowości. W ten sposób, na podstawie zebranych opinii, będzie powstawał stale aktualizowany, ogólnopolski przewodnik po najbardziej przyjaznych ośrodkach onkologicznych w Polsce.