X zamknij

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Bezpłatna infolinia: 0 800 493 494

13

V

2014

Rozpoczął się Tydzień Świadomości Czerniaka 2014

 12 maja rozpoczął się Tydzień Świadomości Czerniaka – Polacy są bardziej narażeni na czerniaka, niż mieszkańcy południowej Europy, a 65% z nas powinna unikać słońca!
 
znamie on
 
 
Około 25% Polaków właściwie w ogóle nie powinno korzystać z kąpieli słonecznych, gdyż ma jasną lub bardzo jasną karnację, która łatwo ulega poparzeniom słonecznym. Dodatkowe około 40% Polaków ma jasną karnację, która, mimo iż jest bardziej odporna na promieniowanie słoneczne, nadal jest fenotypem skóry, który mieści nasz naród w grupie o wysokim stopniu ryzyka zachorowania na czerniaka.
 
 
 
 
Najbardziej narażone na rozwój czerniaka są osoby:znamie ona
· o jasnych i rudych włosach,
· o jasnych oczach,
· o jasnej lub bardzo jasnej cerze,
· z piegami i/lub znamionami,
· które łatwo ulegają poparzeniom słonecznym,
· które słabo tolerują słońce,
· które opalają się z dużym trudem lub w ogóle.
 
 
 
Osoby te bezwzględnie powinny unikać słońca oraz całkowicie zrezygnować z solarium, gdyż są bardziej narażone na zachorowanie na czerniaka. Dodatkowo silnym czynnikiem wpływającym na podniesienie ryzyka zachorowania na ten nowotwór jest występowanie czerniaka w rodzinie.
Więcej informacji na temat czerniaka znajdziesz na stronie
www.akademiaczerniaka.pl
www.facebook.com/znamieznamje