X zamknij

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Bezpłatna infolinia: 0 800 493 494

26

III

2014

Ruszyła Poradnia z Apetytem na życie

Ze względu na ciepłe przyjęcie i ogromne zainteresowanie badaniami profilaktycznymi w otwartych gabinetach, które zostały zainaugurowane podczas Światowego Dnia Walki z Rakiem postanowiłyśmy pójść o krok dalej i rozbudować projekt. Wraz z Onkolmedem- Lecznicą Onkologiczną otwieramy Poradnię z Apetytem na życie. Poszerzamy ofertę dostępnych badań i grono lekarzy specjalistów.

Poradnia z Apetytem na życie działa w ramach Lecznicy Onkologicznej – Onkolmed. W związku z tym wszystkich chętnych zapraszamy na ulicę Nowourysnowską 139L w Warszawie.

Ze względu na duże zainteresowanie badaniami Poradnia działać będzie w systemie cegiełkowym. Każda osoba, która skorzysta z badań zostanie poproszona o wpłacenie 20 złotych, które zostaną przekazane na ufundowanie kolejnych badań dla pozostałych chętnych.

W Poradni   można skorzystać z wizyty w:

  • Gabinecie ginekologicznym

- USG piersi w każdy czwartek  13:50 -  14:50

- USG narządów rodnych w każdy poniedziałek 16:00 - 17:00

  • Gabinecie dermatologicznym

- konsultacje pod kątem profilaktyki czerniaka w każdy piątek 17:00 - 19:00

  • Gabinecie  chorób zakaźnych

- konsultacje pod kątem profilaktyki wirusa HCV w pierwszy czwartek miesiąca  17:00 – 19:00

Zapraszamy do rejestracji w Lecznicy Onkolmed pod numerem tel.  22 643 45 03.

Sprawdź i ciesz się życiem!

W Polsce z roku na rok rośnie liczba zachorowań na nowotwory. Wzbogaca się także wiedza Polaków, którzy coraz bardziej świadomie korzystają z profilaktyki. Dlaczego?

  • USG piersi to skuteczny sposób wykrywania nawet najdrobniejszych zmian w tkance piersi oraz węzłach chłonnych. Powinno być uzupełnieniem comiesięcznej manualnej kontroli wykonywanej przez kobiety kilka dni po zakończeniu miesiączki. USG piersi to nieinwazyjne badanie. Najlepiej wykonać je w pierwszej fazie cyklu, czyli  do 10 dni po miesiączce. Badanie powinno być wykonywane raz w roku.
  • USG narządów rodnych tak jak ultrasonograficzne badanie piersi jest nieinwazyjne. Pozwala ocenić budowę oraz wykryć wszelkie zmiany zachodzące w narządach rodnych. Badanie to raz w roku powinna wykonać każda kobieta, która rozpoczęła życie seksualne. Dzień cyklu nie jest w tym przypadku istotny. Należy pamiętać, że zmiany powstałe w narządach rodnych przez długi czas nie dają odczuwalnych symptomów, co jest szczególnie groźne w przypadku rozwoju nowotworów.
  • Badania znamion w kierunku profilaktyki czerniaka, bardzo skutecznie mogą uchronić przez agresywnym nowotworem skóry. Czerniak może rozwinąć się u każdego, jednak Polacy ze względu na jasna karnację są w grupie ryzyka. Proste badanie polegające na obejrzeniu istniejących znamion w powiększeniu, pozwala zdecydować, które z nich mogą być niebezpiecznie i które należy usunąć, tak by zmniejszyć ryzyko choroby.
  • Konsultacje pod kątem profilaktyki wirusa HCV budują świadomość na temat jednego z głównych powodów zapalenia wątroby typu C (wzw C). WZW C jest główną przyczyną jednego z najbardziej złośliwych nowotworów - raka wątrobowokomórkowego (HCC).

Szczególną troskę o regularne wykonywanie badań profilaktycznych powinny podjąć osoby obciążone genetycznie, lub znajdujące się w grupie podwyższonego ryzyka.