X zamknij

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Bezpłatna infolinia: 0 800 493 494

14

IV

2021

Schemat leczenia refundowanego w obszarze raka nerki - nowelizacja

 

15 marca 2021 r. wysłaliśmy pismo do  Ministra Zdrowia, Macieja Miłkowskiego w sprawie harmonogramu prac nad nowelizacją schematu leczenia refundowanego w obszarze raka nerki. 

Otrzymaliśmy odpowiedź od Ministerstwa Zdrowia, fragment poniżej: 

''W oparciu o wnioski jakie wpłynęły do Ministra Zdrowia w sprawie objęcia refundacją i ustalenia urzędowej ceny leków stosowanych w terapii raka nerki oraz uwzględniając krajowe zalecenia w tej kwestii w 2020 r. zostały podjęte kroki dotyczące kompleksowej zmianą treści programu lekowego Leczenie raka nerki, polegające nie tylko na włączeniu do niego nowych terapii, ale na dogłębnej zmianie jego treści tak, aby w ramach dostępnych środków uzyskać możliwość optymalizacji i indywidualizacji leczenia. Aby osiągnąć powyższy cel konieczne jest de facto stworzenie programu od nowa. W związku z tym w październiku 2020 r. została wystosowana prośba do ekspertów klinicznych o przygotowanie zmian w treści programu lekowego celem dostosowania jego treści do wytycznych z uwzględnieniem wniosków jakie wpłynęły do Ministra Zdrowia w tej sprawie. W odpowiedzi na przedmiotową prośbę 8 lutego 2021 r. Ministerstwo otrzymało od zespołu ekspertów opracowujących zmiany 11 odrębnych projektów treści zapisów dla poszczególnych leków oraz ujednolicone kryteria kwalifikacji do programu.'' 

Całość do przeczytania: /upload/dokumenty/odpowiedzzministerstwazdrowiaraknerki.pdf