X zamknij

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Bezpłatna infolinia: 0 800 493 494

14

VII

2016

Spotkanie z Panem Ministrem Krzysztofem Łandą

Uprzejmie informujemy, że 13 czerwca br. w siedzibie Ministerstwa Zdrowia, Anna Nowakowska (Sanitas), Ela Kozik (Prezes Polskie Amazonki Ruch Społeczny) oraz Dr hab. n. med. Paweł Blecharz (PTGO), spotkaliśmy się z Panem Ministrem Krzysztofem Łandą w sprawie dostępności terapii dla pacjentek z zaawansowanym rakiem jajnika. Rozmowa odbyła się w spokojnej i życzliwej atmosferze. Podczas dyskusji przedstawiłyśmy argumenty organizacji pacjenckich oraz przekazałyśmy petycje pacjentek apelujących o pomoc. Pan Minister wykazał się zrozumieniem dla trudnej sytuacji pacjentów oraz zapewnił, że ta sprawa ma dla niego priorytetowy charakter. Poinformował również, że ze względów proceduralnych decyzja w sprawie udostępnienia terapii polskim pacjentkom może potrwać maksymalnie 60 dni. W trakcie spotkania Pan Minister wykazał również otwartość na dyskusję nad zmianą systemu opieki nad chorymi zmagającymi się z nowotworami ginekologicznymi. Spotkanie w tej sprawie zostało zaplanowane na lipiec. Dziękujemy Panu Ministrowi za konstruktywną rozmowę i mamy nadzieję, że decyzja w sprawie zwiększenia dostępności terapii dla pacjentek pozostających bez opcji terapeutycznej zostanie podjęta jak najszybciej.