X zamknij

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Bezpłatna infolinia: 0 800 493 494

7

X

2019

Ty decydujesz

Akcja skierowana jest do ogółu społeczeństwa, a w szczególności do osób prowadzących niezdrowy tryb życia, niezainteresowanych tematyką zdrowotną. „Ty decydujesz, czy zachorujesz!” to hasło, które ma zwrócić uwagę na zależności między prowadzonym stylem życia, a ryzykiem występowania nowotworów.

Główną przyczyną występowania nowotworów jest niezdrowy styl życia! Wbrew błędnemu przekonaniu społeczeństwa zaledwie 5-10% nowotworów ma podłoże genetyczne. Według Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) u około 80% z nich, nowotwór wywołany jest przez czynniki zewnętrzne, w tym styl życia , a dzięki zmianie stylu życia można uniknąć zachorowań na około 40-50% nowotworów złośliwych*.

 

Głównymi czynnikami zwiększającymi ryzyko wystąpienia chorób nowotworowych są:

  • palenie papierosów;
  • otyłość związana z niewłaściwą dietą oraz brakiem aktywności fizycznej;
  • nadużywanie alkoholu;
  • promieniowanie ultrafioletowe.

 

Spot reklamowy kampanii: https://www.youtube.com/watch?v=mmzlP2P33OI&fbclid=IwAR1nb6LcIC1cqCdYxXdTDpwR6uh2-evCzlfCMDMwEM9JugwZxqKtlCLHP2g

*World Health Organization, https://www.who.int/news-room/fact-sheets/detail/cancer, (dostęp: 26.09.2019 r.).