X zamknij

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Bezpłatna infolinia: 0 800 493 494

4

V

2021

Webinary zdrowiej - jak radzić sobie ze stresem

 
Zapraszamy na nowy cykl warsztatów „Zdrowiej” dla pacjentów onkologicznych i ich bliskich o tym, jak radzić sobie ze stresem i jak samodzielnie wzmacniać swoją odporność psychiczną.
Spotykamy się przez 8 tygodni, by przekazać Ci jak najwięcej konkretnych umiejętności i wiedzy, które wesprą Cię w dbaniu o własne samopoczucie na co dzień.
 
Zapraszamy Cię co wtorek o godz. 18.00:

- 11.05. - jak dbać o siebie w chorobie? (BHP antystresowe, znaczenie uważności, słuchanie ciała)

- 18.05. - jak radzić sobie z emocjami? (dlaczego emocje są nam potrzebne? jak sobie radzić z nieprzyjemnymi emocjami?)

- 25.05. – jak radzić sobie z myślami (jaki wpływ na to jak się czujemy ma nasz sposób myślenia, jak kształtować wspierające przekonania, jak radzić sobie z zamartwianiem i natłokiem myśli)

- 01.06. - jak pomagać sobie w trudniejszych chwilach (rola nastawienia względem tego co „trudne”, kształtowanie w sobie życzliwości i współczucia, dbanie o siebie w trudnościach)

- 08.06.- jak radzić sobie ze stresem (radzenie sobie ze stresem jako umiejętność, którą można kształtować i rozwijać, jak oswajać stres, jak minimalizować skutki stresu długotrwałego)

- 15.06.– komunikacja i relacje z innymi ludźmi (jak porozumiewać się i komunikować, jak wyrażać swoje potrzeby, uważne słuchanie siebie i innych)

- 22.06.- jak uzyskać potrzebne wsparcie i jak wspierać bliskich (czy moje wsparcie rzeczywiście wspiera drugą osobę i co robić aby tak było, podstawowe zasady wspierania)

- 29.06. - jak się wzmacniać (uważność, praktykowanie wdzięczności, podnoszenie energii poprzez drobne przyjemności i nagradzanie się)
 
 
Udział w spotkaniach jest bezpłatny. Aby wziąć udział należy się zarejestrować:
 
 
Następnie na adres mailowy przyjdą wszystkie informacje techniczne związane z tym jak dalej postępować i wziąć udział w spotkaniu.
Nagrania wszystkich webinarów będą dostępne na naszym profilu FB oraz na www.ruchspoleczny.org.pl
Organizator PARS - Polskie Amazonki - Ruch Społeczny

 
 
METODY, z których korzystamy:

#Mindfulness czyli metoda rozwijania uważności poprzez medytację od wielu lat praktykowana jest jako uzupełnienie leczenia szpitalnego i w wielu krajach jest refundowana przez system ochrony zdrowia. Badania naukowe pokazują, że praktyka medytacji uważności prowadzi do łagodzenia objawów, zarówno psychicznych i fizycznych związanych z leczeniem raka.
 
#Coaching kryzysowy jest szczególnie pomocny, gdy emocje są tak silne, że przestajemy sobie z kryzysem radzić (sytuacje takie jak długotrwały stres, utrata poczucia sensu, choroba). Kiedy zwracamy się o pomoc, proces wychodzenia z kryzysu jest łagodniejszy i pozwala nam odkryć w sobie duży potencjał do dalszego rozwoju lub do zmiany albo do akceptacji tego, co nas spotkało.
 
PROWADZĄCE:

Magda Knefel - certyfikowana nauczycielka programu redukcji stresu w oparciu o techniki uważności (mindfulness) oraz członek zarządu PARS Polskie Amazonki Ruch Społeczny
 
Elżbieta Majewska - coach kryzysowy oraz członek zarządu PARS Polskie Amazonki Ruch Społeczny
 
Do zobaczenia!