X zamknij

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Bezpłatna infolinia: 0 800 493 494

26

V

2020

Zdrowiej online - warsztaty radzenia sobie ze stresem

 

 

 


Serdecznie zapraszamy na nowy cykl warsztatów Zdrowiej Online, które w dotyczą różnych aspektów radzenia sobie ze stresem! Dołączcie do nas, spotkania są pełne inspiracji i przydatnej praktycznej wiedzy. Wzmocnijcie się w tym jak wspierać siebie na co dzień!

Spotykamy się od 5 maja co wtorek o 17.30 w przestrzeni wirtualnej.
Co tydzień zajmiemy się innym tematem:

  • 5.05. - jak dbać o siebie w chorobie? (BHP antystresowe, znaczenie uważności, słuchanie ciała)
  • 12.05. - jak radzić sobie z emocjami? (dlaczego emocje są nam potrzebne? jak sobie radzić z nieprzyjemnymi emocjami?)
  • 19.05. – jak radzić sobie z myślami (jaki wpływ na to jak się czujemy ma nasz sposób myślenia, jak kształtować wspierające przekonania, jak radzić sobie z zamartwianiem i natłokiem myśli)
  • 26.05. - jak pomagać sobie w trudniejszych chwilach (rola nastawienia względem tego co „trudne”, kształtowanie w sobie życzliwości i współczucia, dbanie o siebie w trudnościach)
  • 2.06.- jak radzić sobie ze stresem (radzenie sobie ze stresem jako umiejętność, którą można kształtować i rozwijać, jak oswajać stres, jak minimalizować skutki stresu długotrwałego)
  • 9.06.– komunikacja i relacje z innymi ludźmi (jak porozumiewać się i komunikować, jak wyrażać swoje potrzeby, uważne słuchanie siebie i innych)
  • 16.06.- jak wspierać bliskich (czy moje wsparcie rzeczywiście wspiera drugą osobę i co robić aby tak było, podstawowe zasady wspierania, dbanie o własne potrzeby)
  • 23.06. - otwieranie się na przyjemności (uważność, praktykowanie wdzięczności, podnoszenie energii poprzez drobne przyjemności i nagradzanie się)


Udział w spotkaniach jest bezpłatny. Aby wziąć udział należy wypełnić podany formularz:

https://forms.gle/tMhJEaVZ7Ezr4Zcy7


Następnie na adres mailowy przyjdą wszystkie informacje techniczne związane z tym jak dalej postępować i wziąć udział w spotkaniu.

Ze względów technicznych na każde spotkanie trzeba się rejestrować osobno w odpowiedzi na przesłane zaproszenie. W razie wątpliwości odpowiemy na wszystkie pytania.

Mamy nadzieję, że nasze wspólne spotkania będą dla Was przydatne i wspierające!


METODY, z których korzystamy:

Mindfulness czyli metoda rozwijania uważności poprzez medytację od wielu lat praktykowana jest jako uzupełnienie leczenia szpitalnego i w wielu krajach jest refundowana przez system ochrony zdrowia. Badania naukowe pokazują, że praktyka medytacji uważności prowadzi do łagodzenia objawów, zarówno psychicznych i fizycznych związanych z leczeniem raka.

Coaching kryzysowy jest szczególnie pomocny, gdy emocje są tak silne, że przestajemy sobie z kryzysem radzić (sytuacje takie jak długotrwały stres, utrata poczucia sensu, choroba). Kiedy zwracamy się o pomoc, proces wychodzenia z kryzysu jest łagodniejszy i pozwala nam odkryć w sobie duży potencjał do dalszego rozwoju lub do zmiany albo do akceptacji tego, co nas spotkało.


PROWADZĄCE:
Magda Knefel projekt uważność - medytacja mindfulness certyfikowana nauczycielka programu redukcji stresu w oparciu o techniki uważności (mindfulness) oraz członek zarządu PARS - Polskie Amazonki - Ruch Społeczny

Elżbieta Majewska - pomaga radzić sobie ze stresem, kryzysem i wypaleniem trenerka jogi śmiechu, coach tradycyjny i coach kryzysowy oraz członek zarządu PARS - Polskie Amazonki - Ruch Społeczny

Do zobaczenia!