X zamknij

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Bezpłatna infolinia: 0 800 493 494
O nas >> Kim jesteśmy

Polskie Amazonki Ruch Społeczny to stowarzyszenie wywodzące się z dobrze znanej organizacji Amazonek, działającej na rzecz raka piersi. W 2009 r. postanowiliśmy pójść o krok dalej i stworzyć ruch społeczny skupiający pacjentów onkologicznych, zarówno kobiety jak i mężczyzn, a także wszystkich, dla których znacząca jest sytuacja polskiej onkologii.

 

Polskie Amazonki Ruch Społeczny to platforma szerokiego dialogu i współpracy, której celem jest wywarcie pozytywnego wpływu na standard diagnostyki, leczenia i rehabilitacji wszystkich rodzajów nowotworów.

 

  • Do tej pory inicjowaliśmy i wspieraliśmy akcje społeczne, profilaktyczne oraz edukacyjne związane z rakiem piersi, jajnika, tarczycy, płuc, skóry, wątroby oraz nerek.
  • Łączymy edukację z możliwością realnego zadbania o swoje zdrowie ułatwiając dostęp do określonych badań profilaktycznych i konsultacji medycznych.
  • Wierzymy, że wiedza i doświadczenia każdej osoby, która mierzy się z chorobą są cennym drogowskazem wyznaczającym kierunek naszej działalności.

 

Skład Zarządu

 

Elżbieta Kozik - Prezes Zarządu

W 1995 diagnoza - rak piersi. Choroba powoduje zmianę stylu życia, zakończenie pracy zawodowej i praktyczne zaangażowanie w pracę społeczną na "pełen etat". 17 lat działalności na rzecz Ruchu Amazonek, odpowiedzialna za formalne powołanie Stowarzyszenia Amazonki Warszawa Centrum. W 2001/2002 jako Prezes przekształceniowy była inicjatorką powołania Federacji Stowarzyszeń Amazonki. W 2009 r. inicjatorka powołania do życia stowarzyszenia Polskie Amazonki Ruch Społeczny, która to organizacja została zarejestrowana w 2010r. Generalnie można powiedzieć, że 15 lat pracy na rzecz kobiet z rakiem piersi i 10 lat na rzecz wszystkich chorych na raka.

  • Uhonorowana najwyższym odznaczeniem Amazońskim - Złotym Łukiem Amazonek
  • Uhonorowana Odznaką - Za zasługi dla Miasta Stołecznego Warszawa
  • Członek Rady Polskiej Ligi Walki z Rakiem
  • Członek Kapituły Złoty Otis

 

 

Magdalena Knefel - Sekretarz

Od 2012 jest związana ze stowarzyszeniem PARS - Polskie Amazonki Ruch Społeczny. W stowarzyszeniu razem z zarządem kreuje i realizuje kampanie i wydarzenia oraz odpowiada za działania promocyjne. Jest współautorką programu radzenia sobie ze stresem dla pacjentów onkologicznych i ich bliskich „Zdrowiej”, w ramach którego prowadzi warsztaty i webinary. Jest certyfikowaną trenerką  uważności i nauczycielką 8-tygodniowego programu redukcji stresu w oparciu o mindfulness (Institute for Mindfulness-Based Approaches IMA). Posiada ponad 10-letnie doświadczenie pracy w obszarze zarządzania i public relations. 

 

 

Elżbieta Majewska - Skarbnik

W organizacjach pacjenckich działa od 2010 roku, od 2012 jest związana ze stowarzyszeniem PARS - Polskie Amazonki Ruch Społeczny. W stowarzyszeniu razem z zarządem kreuje i organizuje nowe kampanie i wydarzenia, buduje relacje z partnerami oraz współuczestniczy w działaniach promocyjnych. Jest współautorką wielu czynnych kampanii PARS, w tym kampanii „Zdrowiej”, w ramach której również prowadzi warsztaty i webinary radzenia sobie ze stresem dla pacjentów onkologicznych i ich bliskich. W tych działaniach korzysta ze swojej wiedzy, wykształcenia oraz doświadczenia jako coach kryzysowy oraz trenerka jogi śmiechu. We wcześniejszym życiu zawodowym pracowała na stanowiskach dyrektorskich w obszarze marketingu, promocji i PR w dużych firmach z branży mediów i kultury.

 

 

 

Ewa Król-Sawicka - Członek Zarządu

Od kilkunastu lat działa na rzecz organizacji pacjenckich, współtworząc lub/i realizując kampanie, których nadrzędnym zadaniem jest edukowanie i wspieranie pacjentów oraz ich rodziny. Z PARS związana od 2012 r. i jako jeden z członków zarządu wspierająca działania  organizacji. Absolwentka filologii polskiej i dziennikarstwa, od blisko 12 lat właścicielka Agencji PR, która przez kilka lat współpracowała z  PARS w zakresie działań komunikacyjnych. Prywatnie, mama dwóch córek: Neli i Igi, pasjonatka nurkowania, dobrej literatury i filmu.

 

Współpracują z Nami:


 

Joanna (Bonar) Tatarska

Projektantka grafiki wydawniczej i ilustracji. Współpracuje z PARS od 2014 roku m.in. przy opracowaniu ulotek informacyjnych, poradników i kampanii informacyjnych. 

 

 

 

 

Emilia Korona - Project manager 

W stowarzyszeniu odpowiedzialna jest za zarządzanie projektami i koordynowanie mediów społecznościowych. Ma szerokie doświadczenie w działaniu w organizacjach pozarządowych. W wolnym czasie chętnie próbuje swoich sił w nowych sportach, gra w planszówki i spędza czas ze swoim psem Bezą i kotką Pianką.

 

 

 

 

Dorota Raniszewska

Z PARS współpracuje od 2018 roku, kiedy wydała książkę "Kobieta". Prowadzi projekt "Barwy Zdrowia", łączący fotografię, medytację i ruch na świeżym powietrzu. Inspiruje do zdrowego stylu życia i myślenia. Jest akredytowanym coachem i mentorką - EMCC, IC. Pracuje holistycznie, metodami kreatywnymi,  w nurcie somatycznym (SE - somatic experience) oraz świadomym traumy. Autorka książek, artykułów i narzędzi coachingowych. Tytuły książek: "JEDEN OBRAZ - WIELE SŁÓW", "Kobieta", "Photography in Palliative Care", Spokój i radość w Domu - Moc Fotografii", "Ja Kobieta - wiersze". W 2022 roku pracuje nad podręcznikiem "Barwy Zdrowia".

 

 

Sprawozdania dostępne są na stronie: https://sprawozdaniaopp.niw.gov.pl/  

KRS 0000346788