X zamknij

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Bezpłatna infolinia: 0 800 493 494
Warto wiedzieć >> Immunoterapia - listy ośrodków

*Immunoterapia raka jest innowacyjną strategią leczenia nowotworów, która polega na aktywacji układu immunologicznego, ponieważ posiada  on naturalne mechanizmy obronności przeciwnowotworowej.

Postepowanie wielu chorób nowotworowych związane jest z tym, że nowotwór wymyka się spod kontroli układu odpornośniowego, oszukując mechanizmy immunologiczne, stając się nierozpoznawalnym dla układu immunologicznego.

Choroba nowotworowa ma niezwykły instynkt samozachowawczy, ponieważ cały czas stara się uniknąć i wymknąć przed zastosowanym leczeniem.

W immunoterapii najczęściej stosuje się przeciwciała monoklonalne, skierowane przeciw antygenom nowotworowym, mogą one nasilać odpowiedź immunologiczną gospodarza lub hamować rozwój nowotworu przez blokowanie czynników wzrostu raka.

*Źródło:  https://immuno-onkologia.pl/na-czym-polega-immunoterapia-raka

 

Przewodnik dla Pacjenta po immunoonkologii:

https://immuno-onkologia.pl/wp-content/uploads/2015/09/Przewodnik-dla-pacjenta-dotycz%C4%85cy-immunoonkologii.pdf

 

Lista ośrodków, gdzie realizowane są programy lekowe dla raka nerki, płuca i chłoniaka Hodgkina z wykorzystaniem immunoterapii: